2018-09-03 | Dzień wieżowców - Sky Tower

Sky Tower to niesamowity, nowoczesny budynek i miejsce, które staje się kultowym punktem na mapie Wrocławia. Wieżowiec mieści się przy ulicy Powstańców Śląskich, co jest jedną z wielu jego zalet. Dla wielu mieszkańców to miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych.

Sky Tower jako biurowiec

Sky Tower to przede wszystkim biurowiec, należy on do najwyższego w Polsce kompleksu architektonicznego, w skład którego wchodzą także część mieszkalna i galeria handlowa. Składa się on z ponad 200 metrów i posiada 50 pięter. Część biurowa kompleksu ma powierzchnię 28 500 mkw, a część mieszkalna składa się z 240 apartamentów. Galeria handlowa to natomiast 25 000 mkw, w skład której wchodzi wiele sklepów, obiektów usługowych i restauracji.

Punkt widokowy

Punkt widokowy Sky Tower to pozycja obowiązkowa dla każdego turysty odwiedzającego Wrocław. To punkt położony na wysokości około 200 metrów, z którego rozciąga się widok na tętniącą życiem aglomerację. Pomieści on 50 osób, a dotrzeć do niego można szybkobieżną windą.

Salvador Dali we Wrocławiu

W wieżowcu Sky Tower można nie tylko wypocząć, odbyć spotkanie biznesowych czy towarzyskie, można także zaczerpnąć kultury na światowym poziomie. Przed wejściem do Galerii stanęła rzeźba Salvadora Dalego “Profil czasu”, mierząca prawie 4 m i ważąca 1300 kg, odlana z brązu. Jest to kontynuacja obrazu słynnego na całym świecie pod tytułem “Trwałość pamięci”, znanego także jako “Cieknące zegary”.

Firma APP-Projekt S.A. wspierała inwestora LC Corp Sky Tower Sp. z o.o. w zakresie kontroli kosztów, nadzoru inwestorskiego, działu ofertowania i kierownictwa budowy.

pozostałe aktualności